- Naujienos
- Struktūra ir kontaktai
- Informacija lankytojams
- Veiklos sritys
- Paslaugos
- Korupcijos prevencija
- Asmens duomenų apsauga
- Apie muziejų
- Administracinė informacija
- Teisinė informacija
- Atviri duomenys
- Nuorodos
- Edukacija
UTENOS KRAŠTOTYROS MUZIEJUS
Adresas: Utenio a. 3, LT-28248 Utena
Tel.: +370 389 61637, +370 389 61634
Įmonės kodas: 188206976
el. paštas: info@utenosmuziejus.lt
Interneto svetainė: www.utenosmuziejus.lt
Facebook paskyra
SAVANORYSTĖ
SAVANORIŲ BENDRŲJŲ IR SPECIFINIŲ ĮGŪDŽIŲ MOKYMAI 2
KŪRYBINĖS-TERAPINĖS DIRBTUVĖS „AMATŲ KLUBAS“
BALTI LINKSMI PUODELIAI
Mokytoja savanorė Ramunė Pranckevičiūtė mokė formuoti gaminį iš molio lakšto, piešti bei tapyti ant sukurtos formos, suformuoti puodelį su ąsele, dekoruoti ir glazūruoti. Patyrėme kūrybinį džiaugsmą, o iš sukurtų puodelių gėrėme kvapnią žolelių arbatą!
Veikloje dalyvavo penkios tikslinės negalią turinčių asmenų grupės po 8 žmones.
I dalis
II dalis
III dalis
ETNINIO TAPATUMO ŽENKLAI
Mokytojos savanorės Vaiva Lašienė ir Dalia Urbonienė supažindino su aukštaitiškais raštais, raštų motyvais, spalvomis. Kūrybiniame praktiniame užsiėmime kartu siuvome maišelius, skirtus vaistažolėms laikyti, dekoravome tautiniais ornamentais naudodami tam specialiai pagamintus antspaudus.
Veikloje dalyvavo trys tikslinės negalią turinčių asmenų grupės po 10 žmonių.
VILNOS VĖLIMAS
Savanorė mokytoja - Jolita Juneliūnienė ir savanoris padėjėjas. Susipažinome su vilnos rūšimis, savybėmis, kokybe, pavidalais. Aptarėme populiariausias pasaulyje bei Lietuvoje auginamų avių veisles. Išmokome pasiruošti darbo vietą, išdėlioti vilną ant pasiruošto šablono, drėkinti muiluotu vandeniu, formuoti gaminį pagal šablono kontūrus. Perkelti gaminį ant kurpalio ar formos, toliau formuoti mediniu kočėlu, kol kurpalis tvirtai laikosi veltame gaminyje. Galutinis veltinio gaminių užbaigimas: plovimas, džiovinimas, priežiūra. Dirbome su natūraliomis priemonėmis – vilna, savo rankomis nusivėlę gaminius galėsime nešioti, dėvėti ar net avėti. Vilnos vėlimas ne tik širdžiai mielas, bet ir atpalaiduojantis užsiėmimas.
RAKU KERAMIKA
Mokytoja savanorė Ramūnė Pranckevičiūtė mokė lipdyti keramikinius dubenėlius, lėkšteles, pialas. Naudodami unikalią raku degimo technologiją, susipažinome su senąją redukcijos technika, kai molis pradeda švytėti ir čia pat glazūros pakeičia spalvas.
Veikloje dalyvavo penkios tikslinės negalią turinčių asmenų grupės po 8 žmones.
KARPINIAI
Mokytoja savanorė Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė supažindino su karpinių istorija, lietuvių karpinių ypatybėmis, liaudiškos ornamentikos specifika, kūrimo priemonėmis bei įrankiais. Mokėmės įvairių popieriaus karpinių kūrimo technikų, priklijavimo ir tinkamo įrėminimo, karpinių pritaikymo.
Veikloje dalyvavo trys tikslinės negalią turinčių asmenų grupės po 10 žmonių.
ŽOLININKYSTĖ
Mokytojos savanorės Aleksandra Stasytienė ir Gražina Grašienė supažindino su žolininkystės tradicijomis Lietuvoje bei žolynų nauda žmogaus sveikatai. Susipažinsome su vaistingaisiais augalais ir nuodingais žolynais. Organizavome pažintinę žolynų rinkimo kelionę į Tauragnų sen., Utenos r. Mokysės atpažinti žolynus, rinkome pumpurus, žiedus, žievę, lapus, šaknis. Ruošėme vaistažoles džiovinimui, laikymui. Susitikome arbatos gėrimo praktiniame užsiėmime.
Veikloje dalyvavo dvi tikslinės negalią turinčių asmenų grupės po 10 žmonių.
KULINARINIS PAVELDAS
Mokytojos savanorės Ramunė Pranckevičiūtė ir Dalia Urbonienė supažindino su kulinarinio paveldo – meduolių atsiradimo istorija. Pagal receptūrą ruošėme tešlą meduoliams. Pasirinkę unikalias medines formeles, formavome meduolius, juos kepėme bei ragavome..
Veikloje dalyvavo penkios tikslinės negalią turinčių asmenų grupės po 8 žmones.
AUDIMAS
Mokytojos savanorės Vaiva Lašienė ir Dalia Urbonienė supažindino su audimo tradicija Lietuvoje, pagrindiniais audimo principais bei būdais, audeklo apmetimu ir nyčių darymu, audeklo įvėrimu į skietą ir įrietimu į stakles. Susipažinome su vertikaliuoju ir horizontaliuoju audimu, audinių raštais. Norintieji išbandė keturnytį audimą.
Veikloje dalyvavo šešios tikslinės negalią turinčių asmenų grupės po 3-4 žmones.
MEŽDIO RAIŽINIAI
Mokytojos savanorės Adelė Bražėnaitė ir Dalia Urbonienė supažindino su tradicine lietuvių liaudies grafika - medžio raižiniais, šio meno istorija, kūrėjais, atlikimo technika. Išmokome norimą piešinį perkelti ant paruoštos medinės lentelės, jį išraižyti specialiais įrankiais, lentelę padengti dažais ir gauti norimą antspaudą. Prisilietėme prie lietuvių liaudies meno kūrimo technikos.
Veikloje dalyvavo penkios tikslinės negalią turinčių asmenų grupės po 5 žmones.
AUKŠAITIŠKOS PRIEVERPSTĖS
Mokytojai savanoriai Albinas Šileika ir Dalia Urbonienė supažinsino su prieverpstės ir verpstės paskirtimi ir pritaikymu šiandien. Mokėmėe ornamento komponavimo bei proporcijų sudarymo principų. Kurėme savo ornamentą ant medžio lentelės, kurį išpjaustėme ir suteikėme lentelei prieverpstės formą.
Veikloje dalyvavo keturios tikslinės negalią turinčių asmenų grupės po 5 žmones.
KULTŪRINIS-PAŽINTINIS-PATYRIMINIS VEIKLUMAS
PROJEKTO „ŠVIESIOJI GYVENIMO PUSĖ“ įvadinis renginys
PROJEKTO „ŠVIESIOJI GYVENIMO PUSĖ“ AKCIJA „ARBATA ŠILDO“
2019 m. rugsėjo 7 d. Utenos kraštotyros muziejaus projekto „Šviesioji gyvenimo pusė“ įvyko socialinė akcija „ARBATA ŠILDO“. Utenos miesto šventės metu, ežero pakrantėje, projekto dalyviai savanoriai miestelėnus, miesto svečius ir visus susidomėjusius vykdomu projekto veiklomis vaišino žolelių arbata, kepė šventinius meduolius Utenai, gamino laimės paukštę bei sugrįžo į vaikystę prisimindami senovinius žaidimus.
PROJEKTO „ŠVIESIOJI GYVENIMO PUSĖ“ RENGINYS „ŠVIESIOJI GYVENIMO PUSĖ“
2019 metų gruodžio 4 dieną Utenos kameriniame teatre įvyko Utenos kraštotyros muziejaus renginys „Šviesioji gyvenimo pusė“. Jaudinantis Utenos kamerinio teatro poezijos spektaklis „Girdėjau Tavo Atodūsį“ privertė nurimti ir stabtelėti... Padėkoti mokytojams savanoriams, prisiminti kartu praleistą laiką.
Odeta Tumėnaite Bražėnienė mokino, kaip pasigaminti angelą ir pasiruošti artėjančioms šventėms. O pasinėrę į Audronės Misiukaitės fleitos garsus, supratome, kad prasideda stebuklingas laukimo metas.
KOMUNIKACIJA
2018 m. lapkričio 17 d. straipsnis apie projektą.