Naujienos

Kultūrinio svetingumo programa moksleiviams „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai”

Įgyvendindama Vyriausybės programą ir siekdama užtikrinti vaikų ir jaunimo kultūrinių kompetencijų ugdymą ir kultūros prieinamumą, Kultūros ministerija, bendradarbiaujant su Lietuvos muziejų asociacija (LMA), inicijavo specialią muziejų kultūrinio svetingumo programą moksleiviams – „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“.

Moksleiviams muziejai siūlys įvairius edukacinius užsiėmimus, kūrybines dirbtuves, temines ekskursijas, filmų pristatymus bei kitus renginius ir veiklas, kurios suteiks galimybę artimiau pažinti iškiliausias mūsų krašto asmenybes – valstybės kūrėjus ir puoselėtojus: rašytojus, švietėjus, dailininkus, Nepriklausomybės akto signatarus ir kitas ryškiausias asmenybes.

Daugiau apie programą >>>

Be pavadinimo

Utenos kraštotyros muziejus (Utenio a. 3, Utena)

Rugsėjis–gruodis
Apžvalginė ekskursija „Žvilgsnis į Utenos šimtmečio kelią“ Moksleiviams ir mokytojams muziejuje organizuojamos Atvirų durų dienos, kurių metu kviečiama susipažinti su nauja interaktyvia Utenos miesto istorine ekspozicija bei nuolat pildomo informacinio terminalo naujienomis.
Ekskursijos trukmė 45 min.
Būtina išankstinė registracija tel. (8 389) 61637, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
Laikas derinamas registruojantis.

Lapkričio 8, 15, 22, 29 d., 14 val.
Edukacinis užsiėmimas „Baisus devyniagalvis mus užklupo...“ (A. Miškinis, iš ciklo „Psalmės“) ir paroda „Tremtį menantys daiktai“. Pamoka apie 1941 m. trėmimus Utenos rajone. Tų metų politiniai įvykiai ir tremtinių išgyvenimai perteikiami per 1941 m. tremtinės Stasės Puslytės-Kubickienės pasakojimą. Tremtinės prisiminimai įrašyti į CD, paįvairinti dokumentiniais kadrais, tremtinių dokumentais, daiktais ir nuotraukomis, esančiomis muziejaus rinkiniuose. Moksleiviams pristatoma paroda „Tremtį menantys daiktai“.
Pamoka skirta 7–12 kl. mokiniams.
Pamokos trukmė 45 min.
Būtina išankstinė registracija tel. (8 389) 61634, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Laisvės kovų muziejus, Stoties 39, Utena.

Rugsėjis–gruodis
Apžvalginė ekskursija „Laukiant traukinio U stotyje“ Moksleiviams ir mokytojams muziejuje organizuojamos Atvirų durų dienos, kurių metu kviečiama susipažinti su siaurojo geležinkelio istorija, karą lėmusiu padalijimu, klausytis pasakojimų apie tremčių vergiją, prievartinį karą, partizanų kovas už laisvę, kolūkių baudžiavas.
Ekskursijos trukmė 45 min. Būtina išankstinė registracija tel. (8 670) 79217, el. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
Laikas derinamas registruojantis.

Spalio 25 d., 15 val. Popietė „Maskoliam tai ašei nepasduosiu“, skirta partizano Antano Kraujelio-Siaubūno 89- osioms gimimo metinėms paminėti. Popietės metu bus prisimenami paskutinio Aukštaitijos partizano Antano Kraujelio-Siaubūno gyvenimo faktai, skambės partizanų eilės, pagal galimybes dalyvaus partizano giminaičiai.
Būtina išankstinė registracija tel. (8 670) 79217, el. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.