el. paštas: info@utenosmuziejus.lt

Pirkti bilietą

tiketa logo 01 Medium

Tauragnų krašto muziejus

Vytauto Valiušio keramikos muziejus ir meno centras

Vaizdo pamokų ciklas

145439708 2882820885373344 3389670102111722859 n 1

Eugenija Šimkūnaitė: gyvenimo receptai

eg Medium

Monetos iš palaidojimo vietų Utenos krašte

denar1

Virtualus turas

logo virt

„Menų gaudyklė“

Asset 3Spalvotas Medium

Utenos kraštotyros muziejus suskaičiavo: 10 iki 100

Praėjusi savaitė (lapkričio 19–23 d.) buvo paženklinta viena svarbia data: Utenos kraštotyros muziejus paminėjo savo veiklos 90-metį. Utenai ši data – ypatingai svarbi, nes muziejus – istorinės atminties, miesto ir viso krašto istorijos, uteniškių šaknų puoselėtojas bei įvykių, nulėmusių Utenos regiono vystymąsi, saugotojas. Šią datą pats muziejus pasitiko renginių įvairove, plačia renginių geografija ir svečių gausa.

Muziejaus bendruomenė miesto gyventojus ir svečius kvietė į pokalbį su dr. Norbertu Černiausku, kuris vyko Laisvės kovų muziejuje, į edukacijas Tradicinių amatų centre „Svirnas“, muziejaus rūsyje vykusį Utenos kamerinio teatro poezijos spektaklį pagal Salomėjos Nėries ir Pauliaus Širvio eiles bei pasigrožėti uteniškių dailininkų darbų paroda iš muziejaus rinkinių. Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose buvo surengtas „Keramikos ABC“ programos pristatymas, o Meno centre – raku keramikos degimas. Taip pat buvo surengtos ekskursijos muziejaus kultūriniais labirintais po ekspozicijas ir fondus.

Pasveikinti kolektyvą jubiliejaus proga gausus būrys uteniškių ir muziejaus draugų susibėgo lapkričio 22 d. Šventė buvo pavadinta „Po dešimtmečio – 100“. Muziejininkus sveikino Seimo narys Edmundas Pupinis, Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė, Utenos kultūros įstaigų – Kultūros centro, A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos, VšĮ „Utenos radijas“, Utenos tautodailininkų klubo „Svirnas“ bei kt. – atstovai. Kolektyvą sveikino ir Utenos rajono savivaldybės vadovai: meras Alvydas Katinas, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė. Visiems darbuotojams už nuoširdų darbą puoselėjant muziejų meras įteikė padėkas, direktorei Lilijai Jovarienei – sveikinimą, kuriame pabrėžė muziejaus veiklos svarbą ugdant jaunimą ir išreiškė viltį, kad muziejuje sukaupti istorijos turtai bus svarbūs ir reikalingi dar ne vienai uteniškių kartai.

Susirinkusiems buvo priminta muziejaus istorija, parodant filmuką apie muziejaus kūrimą ir veiklą įvairiais laikotarpiais, surengta nuotaikinga loterija. Visi, ir tie, kurie teisingai atsakė į klausimus, ir suklydę, buvo apdovanoti įvairiomis
dovanėlėmis. Šventinę nuotaiką kūrė muzikantai iš Klaipėdos.

Draugų ir svečių sveikinimai muziejaus jubiliejaus minėjimo
nebaigė. Kitą dieną muziejuje buvo surengtas kromelis, kuriame iš pirmų rankų – Utenos rajono tautodailininkų ir kitų kūrėjų – buvo galima įsigyti liaudiškų, natūralių, ekologiškų pirkinių. Kromelis sulaukė gausaus lankytojų būrio: juk artėja Kalėdos, o muziejaus kromelis – puiki galimybė pradžiuginti savo artimuosius neįprastomis, išskirtinėmis dovanomis.

Utenos rajono savivaldybės administracijos informacija