el. paštas: info@utenosmuziejus.lt

Pirkti bilietą

tiketa logo 01 Medium

Tauragnų krašto muziejus

Vytauto Valiušio keramikos muziejus ir meno centras

Vaizdo pamokų ciklas

145439708 2882820885373344 3389670102111722859 n 1

Eugenija Šimkūnaitė: gyvenimo receptai

eg Medium

Monetos iš palaidojimo vietų Utenos krašte

denar1

Virtualus turas

logo virt

„Menų gaudyklė“

Asset 3Spalvotas Medium

2021 m. birželio 22 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje

ES Medium

2021 m. birželio 22 d., antradienį, 17 val. kviečiame į naujo leidinio „Žiniuonės kišenė“, skirto daktarei, žolininkei Eugenijai Šimkūnaitei, sutiktuves.  Renginys vyks Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje.
   Kauno apskrities viešosios bibliotekos leidinys „Žiniuonės kišenė“ skirtas išskirtinei asmenybei, vaistinių augalų tyrinėtojai, dr. Eugenijai Šimkūnaitei, pelniusiai ir žymiausios liaudies žiniuonės šlovę. Ji puikiai derino mokslininkės pašaukimą, profesines žinias ir „raganiškąją“ žinijos dalį – per šimtmečius sukauptą liaudies išmintį.
   Daugialypė Eugenijos Šimkūnaitės asmenybė įkvėpė parengti nestandartinį leidinį, patrauklų ir savo turiniu, ir unikaliu dizainu. Kaip mena pažinojusieji žodžio kišenėje neieškojusią daktarę, jos drabužių kišenės niekada nebuvo tuščios; jose nuolat buvo visokio „turto“: nuo receptų ir augalų sėklų iki virvagalių ir kitų smulkmenų. Kadangi pačiai mokslininkei kišenės buvo labai svarbios, leidinys taip pat turi „kišenes“. Knygoje, kaip ir žolininkės kišenėje, taip pat visko po truputį. Be vaistažolininkystės tradicijų Lietuvoje apžvalgos, svarbesnių daktarės biografijos faktų, nuotraukų, patarimų, čia esama ir gražia aukštaitiška tarme pačios E. Šimkūnaitės parašytų pasakų apie medžius. Jos bus įdomios ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems, kurie galės aprašytus medžius palyginti su jų autorės būdu ar išskirtiniais bruožais. „Kišenių“ – net dvi. Vienoje – spalvingi atvirukai su augalais ir žolininkės patarimais, kitoje – jos pasvarstymai apie saulės ženklus ir jų simboliką. Pasak leidinio sudarytojos Rimantės Tamoliūnienės, „pakraustyti“ šią kišenę bus malonu tiems, kas domisi lietuvių pasaulėjauta, archetipiniais pirmavaizdžiais, jų simbolika bei E. Šimkūnaitės įžvalgomis apie etninę kultūrą. Leidinį iliustravo jauna dizainerė Aurėja Jucevičiūtė.

Tikimės, kad šiuo Kauno apskrities viešosios bibliotekos parengtu ir Lietuvos kultūros tarybos paremtu leidiniu bus pagerbta E. Šimkūnaitės asmenybė, prisimintos jos skleistos idėjos, skatinusios tikėjimą augalų jėga, prigimtinės kultūros pajautą.

Kauno apskrities viešosios bibliotekos informacija

Organizatoriai Utenos kraštotyros muziejus

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.