UTENOS KRAŠTOTYROS MUZIEJUS
Adresas: Utenio a. 3, LT-28248 Utena
Tel.: +370 389 61637, +370 389 61634
Įmonės kodas: 188206976
el. paštas: info@utenosmuziejus.lt
Interneto svetainė: www.utenosmuziejus.lt
Facebook paskyra facebook

ukm

Pirkti bilietą

tiketa logo 01 Medium

Utenos kraštotyros muziejus Lietuvos integralioje muziejų informacinėje sistemoje

 

atsisisti 1

Utenos miesto istorijos ekspozicija

Utenos miesto istorija rodykle

Vytauto Valiušio keramikos muziejus

Laisvės kovų muziejus

A. ir M. Miškinių etnografinė-literatūrinė sodyba

Tauragnų krašto muziejus

Vytauto Valiušio keramikos muziejus ir meno centras

Vaizdo pamokų ciklas


145439708 2882820885373344 3389670102111722859 n 1

TAC Svirnas edukacija

Kultūros pasas

atsisisti

Virtualios parodos

Lietuvos muziejų lobiai

muz lobiai 2012

Eugenija Šimkūnaitė: gyvenimo receptai

eg Medium

Monetos iš palaidojimo vietų Utenos krašte

 denar1

Piliakalniai Utenos rajone

cats11

Virtualus turas

logo virt

„Šviesioji gyvenimo pusė“

Projektas „Tradicinių amatų centras „Svirnas“ Nr. 20AM-KU-18-1-03443-PR001

KPF logotipas

2022 m. projektas „Tradiciniai amatai šiuolaikinėje bendruomenėje“ Nr. 20AM-KU-21-1-05690-PR001

Brown Typography Initial BS Logo Medium

„Menų gaudyklė“

Asset 3Spalvotas Medium

 

 

 

 

 

 

Projekto veiklos >>>

„Europa: skirtinga patirtis - vienybė ateityje“

Europa logo

 

Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas LLIII-165„Kūrybinių industrijų p

logo2

„Klausinėjantys menai“

Klausinėjantys menai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Vytauto Valiušio keramikos muziejus ir meno centras

Lankymas tik pagal išankstinę registraciją.

Visa informacija apie apgyvendinimo paslaugą mob. +370 671 90 278

El. paštas – Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

 

32693328 981158332065866 2539005092812554240 o Medium

„Ežerų kraštas”

Meno centras – erdvė, kurioje visi gali nevaržomai pasinerti į kūrybos procesą, rankų šiluma šildyti molį ir paversti jį „kūnu“. Čia laukiami įvairaus amžiaus lankytojai. Antrame pastato aukšte įkurtos gyvenamosios patalpos suteikia galimybę ilgam likti gamtos ir meno apsuptyje.

      Įgyvendinus 2007-2013 m. Latvijos - Lietuvos bendradarbiavimo per sieną projektus LLIII-165 „Kūrybinių industrijų plėtra Latvijos-Lietuvos per sieną regione" ir „V. Valiusio keramikos muziejaus ir Meno centro infrastruktūros plėtra" Nr. LEADER-12-UTENA-03-012, Leliūnuose, šalia atnaujinto Utenos kraštotyros muziejaus padalinio Vytauto Valiušio keramikos muziejaus įkurtas Meno centras. Meno centre sudarytos sąlygos Lietuvos, užsienio kultūros ir meno kūrėjams, suteikiant gyvenamąjį ir kūrybinį plotą užsiimti kūryba, susipažinti su vietos kultūriniu gyvenimu, bendradarbiauti su kitais kultūros ir meno kūrėjais bei vietos bendruomene.Čia rengiamos edukacinės programos moksleiviams ir suaugusiesiems, organizuojami kultūros ir švietimo renginiai įgyvendinami kultūrinio bendradarbiavimo projektai, rengamos nuolatinės bei laikinos ekspozicijos ir parodos.

 

Daugiau informacijos telefonu 8 612 00 980

 

orange logo  

Asset 3Spalvotas Medium

Daugiau apie projektą „Menų gaudygklė“

______
 
„Menų gaudyklei“ rugsėjis buvo ir sėjos, ir derliaus ėmimo mėnuo. Lygiai metai, nuo vieno rugsėjo iki kito. Tiek truko intensyviausias projekto laikotarpis.
2021 m. rugsėjo mėnesį pristatėme savo tikslus ir siekius Forume Utenoje, kur surinkome didelę dalį oficialiai Lietuvoje veikiančių meno rezidencijų atstovų. Tam, kad įkvėptų, pasidalintų patirtimis, padrąsintų žengti pirmus žingsnius mums dar naujame kelyje. Jis ir šiandien dar ne tas, kuriuo galėtume eiti užrištomis akimis, bet už rankos vesti jau nebereikia. Išmokom daug pamokų, padarėm daug namų darbų ir šį rugsėjį susitikom pasidžiaugti pasiektais rezultatais, užsibrėžti naujų tikslų sekantiems etapams vystant meno rezidencijas bei kūrybines veiklas.
Projekto rezultatų pristatymo konferencijoje į pintinę dėjom ne vieną subrandintą vaisių. Per intensyvių veiklų metus įvyko 9 menininkų rezidencijos: 2 Antazavės dvaro rezidencijoje, 3 Visagino kultūros centro vystomoje šiuolaikinio cirko rezidencijoje, 2 Ignalinoje, 1 Leliūnų Meno centro keramikos rezidencijoje, 1 Švenčionėlių "Trainspotting" rezidencijoje. Net 6 iš jų buvo tarptautinės, rezidavo menininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir Islandijos, Ukrainos, Prancūzijos, JAV, Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Latvijos. Visų šių rezidencijų metu menininkai suteikė išskirtines galimybes vietos visuomenei pažindintis su jų atstovaujamomis menų sritimis: tapyba, šiuolaikiniu cirku, keramika, skulptūra. Išvis įvyko 15 praktinių-edukacinių užsiėmimų, 6 diskusijos-susitikimai visuomenei su profesionaliais menininkais, taip pat 7 atvirų durų dienos jaunimui ir moksleiviams, kur menininkai betarpiškai bendravo ir dalijosi. Visų šių veiklų apčiuopiamiausias rezultatas – bendra projekto meno kūrinių paroda, kurią sudaro 22 tapybos darbai, 5 lauko skulptūros, 6 keramikos darbai. Paroda jau apkeliavo beveik visą regioną, buvo sustojusi Švenčionyse, Utenoje, Zarasuose, Visagine, Paliesiaus dvare, na o nuo rytojaus bus eksponuojama Ignalinos krašto muziejuje, kol spalio mėnesį darbai grįš į savo sukūrimo vietas – projekto meno rezidencijas, kur liks ilgalaikei ekspozicijai.
Visagino kultūros centro vystomoje rezidencijoje buvo dirbama ties šiuolaikinio cirko spektakliu "7 minutės", kuris visuomenei parodytas Visagine, Dūkšte ir Utenoje. Tikimės, kad spėjote pamatyti. O dar labiau – jog minėta rezidencija tokių spektaklių padovanos dar ne vieną, įpūsdama regiono kultūrinį gyvenimą išjudinančių vėjų.
Na ir dar šiek tiek skaičių: projekto renginiai iki šiol sutraukė 698 dalyvius iš viso regiono bei 46 menininkus iš Lietuvos bei užsienio.
Šie rezultatai yra tai, ką matėte jūs. Šalia visų šių veiklų ir tam, kad jos taptų realybe, dirbo projekto komanda. Komanda, sudaryta iš motyvuotų, pilnų idėjų ir įkvėpimo žmonių. Būtent jų dėka, todėl, kad jie išdrįso pabandyti ir nuveikė didžiulį darbą, šiandien galime didžiuotis penkiomis erdvėmis regione, kurios turi visas galimybes plėtoti meno rezidencijų veiklas ir atnešti dar daugiau kūrybos bei spalvų į regioną.
Taip pat dėkojame Islandijos, Norvegijos, Lichtenšteino finansiniams mechanizmams, Utenos, Švenčionių, Zarasų, Ignalinos r. bei Visagino savivaldybėms už skirtus finansinius resursus, kurie suteikė galimybę projekto idėją paversti vizija, strategija ir realybe.
„Menų gaudyklė“ dar turi padėti paskutinius štrichus, tačiau net ir pasibaigus projekto laikotarpiui, tikime ir viliamės, kad pabaigos jausmas taip ir neateis. Su tokia nuotaika išsiskirstėme iš projektą reziumuojančio renginio Paliesiaus dvare aną savaitę. Susitikimo vieta taip pat siuntė visiems žinutę – net ir vidury niekur gali vykti netikėčiausi, kūrybiškiausi, įkvepiantys dalykai. O galbūt vidury niekur ir yra tam tinkamiausia vieta, švarus baltas lapas? Tikimės, kad šis projektas padrąsins ir kitus imtis kažko naujo ir taip, kaip dar nebuvo. Neapsiribokim, nes kas ten žino, kur tas pasaulio pakraštys. „Menų gaudyklėje“ ne kartą tuo įsitikinome.
Projektą "Menų gaudyklė. Kūrybinių rezidencijų tinklo išvystymas Ežerų krašto regione" įgyvendina VšĮ Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras su partneriais: Visagino kultūros centras, Ignalinos krašto muziejus, VšĮ "Kuri veikia", Utenos kraštotyros muziejus, Kultūros centras Dusetų dailės galerija, Simbahollin ehf. (Islandija).
Projektas finansuojamas Islandijos, Norvegijos, Lichtenšteino lėšomis pagal programą "Kultūra".
_______

Jeigu ieškote vietos kūrybai, norite pakeisti aplinką ir patirti Rytų Aukštaitijos apylinkių grožį –
kūrybinė-meninė rezidencija „Keturi“ būtent Jums!⤵️
Utenos kraštotyros muziejus, plėtodamas Leliūnuose esančio Menų centro rezidencijų veiklą, kviečia atsiliepti dailininkus tapytojus ir teikti prašymus dar šį rudenį 7 arba 14 dienų gyventi ir kurti Menų centre, Topolių g. 5, Leliūnuose, Utenos r.
Ką siūlome:
✔jaukią ir ramią kūrybinę aplinką Vytauto Valiušio keramikos muziejaus kaimynystėje;
✔rezidencijos dalyvių nemokamą apgyvendinimą atskiruose kambariuose (suteikiama patalynė, rankšluosčiai, indai, buitinė technika ir kt.);
✔galimybę rezidavimo laikotarpiu lankytis muziejuje ir visuose padaliniuose, tyrinėti ir fiksuoti eksponatus ir muziejaus aplinką;
✔galimybę surengti rezidentų kūrybos parodą muziejaus erdvėse.
Ko tikimės:
• geranoriškų ir draugiškų rezidentų, norinčių kurti ir dalytis savo kūrybos rezultatais su miestelio bendruomene bei muziejaus lankytojais;
• kiekvieno menininko vieno kūrinio, sukurto specialiai Menų centro interjerui (drobę suteiksime), pagal šių metų temą.
Menininko atsakomybės ir kiti susitarimai:
◇kelionės ir kitas būtinas pragyvenimo išlaidas menininkas apmoka pats;
◇jeigu pageidaujama atvykti su šeima ar bičiuliais, kiti asmenys moka už apgyvendinimo paslaugą (5 arba 10 Eur už parą, priklausomai nuo kambario tipo ir asmenų skaičiaus).
Numatomas artimiausios rezidencijos laikas nuo 2022 m. spalio 25 d.
Menininkai, norintys dalyvauti rezidencijoje iki spalio 12 d. turi parašyti el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Apie galimybes kurti ir gyventi artimiausioje rezidencijoje kviečiamus menininkus informuosime asmeniškai el. p. arba telefonu iki spalio 14 d.
Rezidencijos tema –
KETURI.
 
Menų centre yra keturi kambariai, kurių kiekvieną norime paversti unikalia, meninių patirčių pripildyta buveine, kur būtų miela bet kuriam atvykstančiam, skleistųsi kūrybiniai impulsai ir švelniai vibruojanti aura ragintų tyrinėti, ieškoti ir kurti, o tuo pat metu būtų galima ramiai ilsėtis ir mėgautis apylinkių gamtos grožiu bei gėrybėmis.
Keturi gali būti ir metų laikai (žiema, pavasaris, vasara, ruduo), ir paros laikas (rytas, diena, vakaras, naktis), ir mėnulio fazės, ir keturi kampai, ir...
Paliekame vietos kūrybai ir fantazijai, tikėdamiesi, kad, pradėję nuo keturių, laikui bėgant skaičiuosime keliskart po keturis.
_________
 
Džiaugiamės galėdami Jus pakviesti į atvirų durų dieną Leliūnų rezidencijoje. Dalyvauja menininkai: Ieva Bertašiūtė-Grosbaha [Lietuva], Maris Grosbahs [Latvija], Gediminas Šibonis [Lietuva].
Visos veiklos yra projekto „Menų gaudyklė. Kūrybinių rezidencijų tinklo išvystymas Ežerų krašto regione“ dalis. Projektas įgyvendinamas pagal programą "Kultūra", kurią finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija.
Projekto partneriai Ežerų kraštas / Country of Lakes, Utenos kraštotyros muziejus, Visagino kultūros centras, IKM Ignalinos krašto muziejus, Miško uostas, Kultūros centras Dusetų dailės galerija, Simbahöllin Café
 
 
_________
 
Projekto „Menų gaudyklė. Kūrybinių rezidencijų tinklo išvystymas Ežerų krašto regione“ meno kūrinių keliaujančios parodos pristatymas Utenos kraštotyros muziejuje.
Paroda muziejuje ir Utenio aikštėje iki liepos 1 d.
 
_________
 
Keliaujanti „Menų gaudyklės“ meno kūrinių paroda pasiekė pusiaukelę ir šią savaitę buvo pristatyta Visagine. Susirinkusieji turėjo galimybę daugiau sužinoti apie projektą bei išgirsti, kaip sekasi vystomoms rezidencijoms. Pirmiausia, Visagino šiuolaikinio cirko rezidencijai. Jos kuratorė ir projekto partnerio Visagino kultūros centro atstovė Jūratė Leinartaitė pristatė rezidentų patirtis ir jau įgyvendintas veiklas Visagine. Čia, kaip niekur kitur, visuomenė turėjo iškirtinai daug progų susitikti su atvykusiais kurti menininkais, cirko artistais Konstantin Kosovec (Lietuva), Elena Kosovec (Lietuva), Aleksey Smolov (Latvija), Pau Portabella (Ispanija), Izabele Kuzelyte (Lietuva), žonglieriumi Kasparu Bujanausku ir kt. Jau rudenį visaginiečiams ir svečiams bus pristatytas šiuolaikinio cirko spektaklis, ties kuriuo dirbama „Menų gaudyklės“ projekto metu.
Parodos atidaryme svečiavosi ir kitos projekte dalyvaujančios rezidencijos kuratorė, Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Jovita Nalevaikienė. Ji pristatė parodos dalį – keramikos darbus, kurie buvo sukurti pavasarį vykusioje menininkų rezidencijoje Leliūnų Meno centre. Ši parodos dalis didžiuojasi tokiais kūrėjais, kaip Gediminas Šibonis, Ieva Bertašiūtė-Grosbaha, Maris Grosbahs. Jie parodai sukūrė 6 autorinius keramikos darbus.
Paroda gausi tapybos darbais, jų net 21 ir visi skirtingų autorių, kūrusių dviejose rezidencijose: Antazavės dvaro meno rezidencijoje (Zarasų r.) bei Trainspotting meno rezidencijoje (Švenčionių r.). Tapybos rezidencijos buvo tarptautinės, kaip ir Visagine. Jų metu kūrė autoriai iš Islandijos, Ukrainos, Latvijos bei Lietuvos.
Parodos pristatymo renginys buvo dinamiškas, kadangi dalis jo buvo perkelta į atvirą erdvę lauke, kur gėrėtasi penkiomis lauko skulptūromis. Pastarosios, apkeliavusios visą regioną, galiausiai nutūps Ignalinos mieste, o kol kas visaginiečiai gali pasidžiaugti Kęstučio Musteikio „Siela“, Alberto Danilevičiaus „Mergaite“, Liutauro Griežės „Širdimi“, Arvydo Ališankos „Gaudykle“ bei Raimundo Žievio „Legato“.
Na ir galiausiai atidarymo svečiai buvo pakviesti netikėtai renginio pabaigai – Visagino baleto spektaklio „Einu namo“ eskizo peržiūrai. Pastarasis pasirodymas sulaukė didelio miestiečių dėmesio. Nenuostabu, artistai – prieš kurį laiką Visaginą dėl studijų ir tobulėjimo palikę jaunosios kartos atstovai atvyko parodyti, ką nuveikė ir ko išmoko. Buvo garbė išvysti Lenkijos nacionalinio baleto solistę Margaritą Simonovą bei Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro artistus Juliją Turkiną, Viktoriją Frik ir Voicech Žuromską.
Džiaugiamės, kad jau atidarymo renginio metu parodą išvydo ne tik visaginiečiai, bet ir miesto svečiai iš Estijos, Ukrainos, Izraelio, Latvijos, Švedijos bei Didžiosios Britanijos. Kviečiame keliaujančią „Menų gaudyklės“ meno kūrinių parodą Visagine galite lankyti iki rugpjūčio 31 d. Vėliau ji tęs savo kelionę po regioną.
Maloniai norime priminti, kad menas skirtas gėrėtis ir dažniausiai neturi praktinės paskirties, todėl prašome elgtis apdairiai ir laikytis saugumo apžiūrint skulptūras bei kitus meno kūrinius.
Ši paroda yra projekto „Menų gaudyklė. Kūrybinių rezidencijų tinklo išvystymas Ežerų krašto regione“ dalis. Projektas įgyvendinamas pagal programą „Kultūra“, kurią finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija.
Projekto partneriai:
 
_________
 
Dar viena Menų gaudyklės rezidencija, su kuria kviečiame susipažinti, įsikūrusi Leliūnuose, Utenos kraštotyros muziejus padalinyje. Ten jau prieš kurį laiką pasėta meno rezidencijų sėklelė, kurią projekte siekiame palaistyti ir paskatinti toliau augti.
Rezidencijos kuratoriai dalinasi kvietimu keramikos meistrams, kurie norėtų pristatyti save ir savo kūrybą Leliūnuose veikiančiame Meno centre. Čia šiais metais veiks būtent keramikų kūrybinė rezidencija. Pakviesime ir visuomenę susipažinti su šia meno rūšimi, su reziduojančiais kūrėjais, bus surengtas ir ne vienas edukacinis užsiėmimas. Galiausiai parodose bus pristatyti rezidencijos rezultatai - šeši autoriniai menininkų darbai, kviesime ir į kitų projekto meno darbų parodas.
Daugiau informacijos apie tai rasite tekste žemiau. Kviečiame ja dalintis ir prisidėti prie meno bei kultūros sklaidos Ežerų krašto regione.
Projektas įgyvendinamas pagal programą „Kultūra“, kurią finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija.
 
_________
 
Kokia menininkų rezidencijos esmė? Kodėl negalima nuvažiuoti tiesiog į sodo namelį, užsidaryti ir kurti, jei norisi tik pakeisti aplinką? Anot pačių menininkų, rezidencija – ne tik erdvė apsistoti, bet ir galimybė susitikti su kitais kūrėjais, kuratoriais, užmegzti ryšius, atrasti naujas galimybes. Taip pat labai svarbi tarptautiškumo ir tarpkultūriškumo perspektyva – tai, su kuo nesusiduri kasdienybėje. Šiuos ir daugelį kitų niuansų apžvelgė Mindaugas Danys, socialinių inovacijų ir verslo ekspertas. Jo pranešimu buvo pradėtas kitas projekto „Menų gaudyklės“ veiklų etapas – Visagino, Zarasų, Utenos, Švenčionių, Ignalinos rajonų darbo grupių susitikimai su įvairių sričių ekspertais, siekiant vystyti ir sustiprinti įsitraukusias Ežerų krašto regiono rezidencijas. Viso veiklų ciklo vairininkai – Arūnas Survila ir Monika Stankevičiūtė, puikiai žinomi ir vargiai lygių Lietuvoje turintys inovatyvių socialinio verslo idėjų vystytojai ir plėtotojai. Šiandien rezidencijų kuratoriai ir įsitraukę darbo grupių dalyviai siekia nusibraižyti savo resursų žemėlapius, išsigryninti ateities vizijas ir perspektyvas, apsibrėžti tikslinę auditoriją ir pradėti konstruoti paslaugų dizainą. Metų pabaiga – puikus laikas pažvelgti, kas nuveikta iki šiol, įsivertinti ir pastrateguoti, kuria kryptimi judėsime toliau.
Projektas dalinai finansuojamas Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino lėšomis.
#menugaudykle #artcatcher #eeagrants #cooperation #partnership #sharing #strongertogether