2018 m. gegužės 19–birželio 11 d. Utenos kraštotyros muziejuje tekstilės darbų paroda „Senoji ir šiuolaikinė tekstilė”. Parodos pristatymas gegužės 19 d. 18 val.

Plakatas Vladas Daskevicius Utena M 

„Senoji ir šiuolaikinė tekstilė“

2018 m. tekstilės dizaino kolekcija „ITJUOSTI“

Kolekcijos autorius – Vladas Daškevičius

Parodos atidarymas gegužės 19 d. 18 val.

Šie metai mums visiems ypatingi: Lietuvoje švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, o Europos Parlamentas 2018-uosius paskelbė Europos kultūros paveldo metais, kurių šūkis – „Mūsų paveldas: praeitis pasitinka ateitį“.

 

Utenos kraštotyros muziejus, jungdamasis prie kasmetinio Muziejų nakties projekto, šiemet eksponuoja parodą „Senoji ir šiuolaikinė tekstilė”, kuri atliepia Europos kultūros paveldo aktualizavimo temą „Modernėjanti Lietuva“. Neatsitiktinai vienoje ekspozicijoje „susitinka“ Utenos kraštotyros muziejaus XIX a. pab. – XX a. vid. tekstilės audinių rinkinio eksponatai ir XXI a. tekstilės dizaino objektų kolekcija „ITJUOSTI“, kurią sukūrė tekstilės menininkas Vladas Daškevičius.

Senovės rašmenys /audinių raštai yra ne tik muziejiniai eksponatai, bet ir įkvėpimas šių dienų kūrėjams, kai viena iš daugelio etnografinių technologijų – „rinktinis audimo būdas“ – tampa kūrybiniu iššūkiu. Jo rezultatas žiūrovams pristatomas kaip šeši skirtingi dizaino sprendiniai. Paroda Utenos kraštotyros muziejuje – tai kvietimas jaunimui, būsimiems dizaineriams lankyti muziejus. Juose yra gausu etnografinių technologijų, kurios laukia šiuolaikiškų kūrybinių sprendimų.

Paroda veiks iki birželio 11 d.