2016 m. projektas „SĖKMĖS PAMOKOS“

Utenos kraštotyros muziejaus padalinys Tradicinių amatų centras „Svirnas“ įgyvendino projektą  „Sėkmės pamokos“.
Projekto metu siekėme suburti liaudies meistrus ne tik rajone, bet ir visame Aukštaitijos regione bendrai kūrybinei veiklai, patirties perdavimui ir sklaidai. Atskleisdami regiono savitumą per tradicinį liaudies meną, organizavome kūrybinius-praktinius amatų mokymus, kurių metu meistrai rengė savo amato tęsėjus – pameistrius, skirdami dėmesį amatų pažinimui bei praktinių  įgūdžių formavimui.

Tradicinių amatų centre „Svirnas“ pristatėme sėkmingai dirbančius liaudies meistrus ir dalinomės gerąja patirtimi. Sertifikuoti amatų meistrai Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė (medžio raižiniai), Jolita Juneliūnienė (vilnos vėlimas), Vaiva Lašienė (audimas), Vytautas Valiušis (keramika) Tradicinių amatų centre „Svirnas“ atidarė Medžio raižinių, Vilnos vėlimo, Audimo „cechus“, o Puodžiaus „cechas“ veikė Vytauto Valiušio keramikos muziejuje.
Utenos miesto 755 gimtadienio metu meistrai surengė akciją „Amatų sodas“. Vyko teatralizuotas amatų demonstravimas. Kūrėme interaktyvią aplinką, ją derindami su senoviniais žaidybiniais elementais. Padėjome organizuoti  regioninę- konkursinę liaudies meno parodą „Aukso vainikas 2016“ V. Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose.

Projektas viešintas regioninėje spaudoje, internetinėse svetainėse www.utenosmuziejus.ltwww.kulturautenoje.lt, Utenos tradicinių amatų centro „Svirnas“ facebook puslapyje.

Lietuvos Kultūros Taryba kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų įgyvendinimui skyrė 3000 Eur, iš Utenos kraštotyros muziejaus biudžeto skirta 750 Eur.

Informaciją parengė D. Urbonienė

LTK Logotipas2  LRKM logo LT visi 01ukm